Vytvořte film pro GIFF 2021!

4.5.2021 | Blog | Ondra

Jak jsme vás informovali už před měsícem na našem Facebooku, Geocaching HQ vyhlásilo po roční přestávce další ročník mezinárodního geocachingového filmového festivalu (zkráceně GIFF). Ten se poprvé konal v roce 2013 (tehdy ještě po boku Groundspeak Block Party), kdy se na něm umístil na druhém místě český videoklip skupiny Bojánci k songu FTF.

Nemáte povolena cookies, proto vám sem nemůžeme vložit video z jiného webu. Můžete si jej však zobrazit kliknutím zde.
Klip FTF, který získal 49 hlasů a skončil na GIFF 2013 na druhém místě z porotou vybraných šestnácti.

Z malé součásti dnes již neexistujících oslav Geocachingu v Seattlu se GIFF proměnil na celosvětový festival. Jak probíhá? Tvůrci filmů (viz níže) natočí film, který přihlásí na festival. Porota složená z Geocaching HQ následně vybere 16 nejlepších snímků, které se následně promítají na eventech po celém světě. Například v roce 2019 to bylo 688 eventů v šestapadesáti zemích. Avšak kdo ví, jak tomu bude letos. Kvůli koronaviru byl vloni celý festival zrušen a namísto něj Geocaching HQ vydalo téměř dvouhodinový best of z předchozích ročníků. Je tedy možné, že se letos (ač je plánovaný termín pro eventy 11.-21.listopadu) vše přesune do online prostoru.

Nemáte povolena cookies, proto vám sem nemůžeme vložit video z jiného webu. Můžete si jej však zobrazit kliknutím zde.
Téměř dvouhodinový sestřih toho nejlepšího z GIFF 2013-2019.

Po jednom vítězi pak vybírá vítěze Geocaching HQ i kešerská veřejnost. Oba vítězové zdarma obdrží premiové členství na pět let, finalisté na rok. Chcete se pokusit alespoň o to, dostat se do finále? Pak je jedinou cestou nějaký film natočit. Jak by měl vypadat?

Může se jednat o jakýkoliv žánr - ať už dokument, komedii, hudební klip či animovanou pohádku. Snímek musí mít minimálně minutu, maximálně pak čtyři minuty. Vše ve snímku obsažené pak musí být vytvořeno vámi, nebo mít k užití patřičná povolení - ať už se jedná o hudbu, ilustrace, či fotografie. Ve snímku se taktéž nesmí objevit žádný neherec (náhodný kolemjdoucí), reklama (například billboard, slogan), nevhodné předměty a chování (například zbraně, násilí) skutečná keš pak pouze se souhlasem jejího vlastníka. Snímek se samozřejmě musí týkat Geocachingu, v případě že se v něm nebude mluvit anglicky je nutné jej osadit anglickými titulky. Všechna pravidla jsou vypsána na oficiálním webu (anglicky).

Možnost přihlásit svůj snímek budete pak mít skrze tento formulář od 1.června do 5.srpna letošního roku.