Poslední a první suvenýr roku v rozšířeném termínu

16.11.2021 | Blog | Ondra

Už od prosince 2015 je možné každý rok získat suvenýr za odlov v posledním dnu daného roku, a stejně tak suvenýr za odlov v prvním dni daného roku. Ani za měsíc a půl tomu nebude jinak, neboť Geocaching HQ nás na silvestrovský suvenýr namlsalo už v lednu. Od té doby došlo k menší změně v jeho názvu, suvenýr se nebude jmenovat Farewell 2021, ale Fin 2021. Známe již i název toho novoročního: Once Upon a Time 2022.

A už víme i to, jak bude možné dané suvenýry získat. Stačí odlovit (a s daným datem zalogovat) některý z následujících typů:

- tradička

- multina

- virtuálka

- letterbox

- event

- mysterka

- webka

- earthka

- wherigo

- labka (Adventure Labs)

Tento seznam nám však dává jasně najevo, že za některé typy keší/eventů nebude možné tyto suvenýry získat. Že to nebude za Project APE Cache či za Geocaching HQ (samostatný typ pro jejich sídlo v Seattlu), to nás v Česku příliš nepálí. Suvenýry však nezískáme ani za odlov Locationless cache, přičemž třeba ta uklízecí půjde naposledy zalogovat právě na Silvestra (editace - nakonec byl termín ukončení o rok prodloužen). Stejně tak je nezískáme ani za účast na Community Celebration Eventu či Mega Eventu. I když právě jediný na tu dobu chystaný megáč v Drážďanech má slíbený svůj speciální suvenýr za účast na něm; otázkou je zda se nakonec vůbec uskuteční, neboť v době psaní tohoto článku je jeho listing disablován.

V posledních dvou letech se stalo zvykem, že na získání suvenýrů je ponechán delší časový úsek, než tomu bylo dříve. A ani tyto dva suvenýry nebudou výjimkou. Suvenýr Fin 2021 bude možné získat již od 24.prosince do 31.prosince tohoto roku. Once Upon a Time 2022 pak bude možné získat od 1.ledna do 8.ledna roku příštího.