Jak stáhnout fotky z Geocaching.com v původním rozlišení

18.10.2021 | Blog | Ondra

Možná už jste nad tím přemýšleli. Geokalendář za chvíli půjde do tisku (mimochodem - fotky můžete posílat mailem nebo přes webová úložiště na adresu vianney@volny.cz) a určitě jste letos vyfotili něco, co by si místo v něm zasloužilo. Jenže originály fotek jste už smazali, nebo jste fotili přímo skrz dané tlačítko při logování a fotky se vám do mobilu ani neuložily. Co s tím?

Když jste ty fotky nahráli na Geocaching.com, měly by tam přeci být, že? Asi už vás napadlo otevřít si záložku Gallery na vašem veřejném profilu - a pak přišlo zklamání. Všechny fotky jsou zde v rozlišení pouze 640×480, tedy pro kalendář téměř nepoužitelné.


Obrázek v maximální "proklikatelné" velikosti a obrázek při přepsání adresy.
Zde zmenšené miniatury, pro pochopení nutno obrázky rozkliknout v plné velikosti.

Jenže to neznamená, že je vše ztraceno. Zatímco pro menší zátěž serveru nabízí Geocaching.com fotky v maximální možné velikosti oněch 640×480, jsou na něm uloženy i fotky v původním rozlišení. Cesta k nim není nijak složitá. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na místo, kterým běžně fotku otevíráte (v případě galerie na profilu na miniaturu dané fotky, v případě fotky v logu její název či ikonka) a zvolit Otevřít odkaz v novém panelu. Tím se nám v prohlížeči otevře daná fotka, přičemž v adresním řádku prohlížeče uvidíme jeho adresu; například:

http://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/c0c95657-2e97-49c0-b42e-9855fc1cae2a_l.jpg
Na první pohled se jedná o spoustu znaků, ve kterých se nikdo nemůže vyznat. Tak těžké to však není - před příponou obrázku, tedy před .jpg, je podtržítko a písmeno L. Tyto dva znaky stačí odstranit a otevřít danou adresu bez nich. V obrázku z příkladu se tedy bude jednat o následující adresu:

http://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/c0c95657-2e97-49c0-b42e-9855fc1cae2a.jpg

Tím se dostáváme k fotce v původním rozlišení, v příkladové fotce tedy namísto 640×480 dostáváme 2048×1536.

 

Tento návod nezabere na fotky nahrané před únorem 2012. Systém do té doby neakceptoval větší fotografie než 800x600, hráči museli své fotografie tedy před nahráním nejprve ve svých počítačích zmenšovat a fotografie v původním rozlišení se na Geocaching.com nikdy nedostaly.